A S O C I Á L
Tri úrovne finančného zabezpečenia
Zarobiť peniaze je ľahké. Ťažké je len urobiť to tak, aby vás to rozveseľovalo. Aby ste len pracovali a nemuseli nikomu telefonovať, že "už nemôžete ísť s cenou nižšie", pretože "tratíte" a je to pre vás "likvidačné". Aktuálne pozorujeme v medzinárodnom hospodárstve tri dominantné spôsoby, akými si ľudia vyberajú ľahkú cestu.

Obyčajný človek a závislá osobnosť
Chodil som na hotelovú akadémiu, ale vo štvrtom ročníku som sa miloval v sklade s učiteľkou Technológie prípravy pokrmov a obidvoch nás vyhodili. Vycestoval som teda do Bolzana a piekol pizzu. Pravdupovediac, väčšinou len balil. Potom som staval lešenie v Magdeburgu, stohoval palety v Peterborough a maľoval domy v Stavangeri. Kurzy boli priaznivé, najmä britská libra bola okolo roku 2005 krásna mena. Mám rád značku Tommy Hilfiger, ani neviem prečo, možno mi logo firmy pripomína poľskú vlajku. . . a moju Agnieszku. Mienim takto pokračovať, nebudem sa v Asde pozerať na cenovky a na smrteľnej posteli mi nebudú dávať ibuprofen, ale morfium.   
Čistá hodnota majetku = <–10 000 , 60 000 €> 

Praktický abiturient
Chodil som na gymnázium a nikoho som celé štyri roky ani nepobozkal. Rodičia mi potom odporučili ísť na vysokú školu: „Zabijem ťa, ak nepôjdeš! Toľko debilov má vysokú školu, môžeš mať jednu aj ty!“ Šiel som a v treťom ročníku som sa miloval so spolužiačkou z izby 215. Alebo 216? Nie, nie, bola z 215, ale robili sme to na dvestošestnástke. Po škole som si našiel prácu ako bankový analytik. Každý mesiac mi dávali veľa peňazí, organizovali mi sushi workshopy a paintballové turnaje a za to všetko som musel iba dodržiavať pravidlá obliekania a vypisovať finančné analýzy, vytvárať modely, vyhodnocovať údaje, skrátka pracovať 9 hodín denne v Exceli. Potom mi povedali, že to robím už tak dlho a tak spoľahlivo, že budem odteraz rozkazovať trom ďalším vysokoškolákom. Teraz staviam dom v Ivanke pri Dunaji. Oplodnil som dvestopätnástku.
Čistá hodnota majetku = (60 000 , 160 000 €>

Urobíme všetko s.r.o.
S kamarátom sme sa po maturite začali venovať valutovej manipulácii a dovozu alkoholu a cigariet z Poľska a Ukrajiny takzvanou tichotmavou metódou. Ak ju náhodou nepoznáte, vyzeralo to asi takto: „Už je tma, buďte ticho. Ideme.“ Darilo sa nám, tak sme sa oženili a máme každý po dve krásne deti. Kamarát má pekáreň a reštauráciu a ja obchodujem s thajským a kanadským drevom. Vždy, keď sa objaví nejaký grant, fond, dotácia, podpora alebo subvencia, hneď o ňu žiadame a zveľaďujeme svoj život a tým aj celú spoločnosť. Vzťahy sú dobré, radosť z práce obrovská. Ferko, buď taký dobrý, tu máš kľúče, choď mi naštartovať auto.
Čistá hodnota majetku = (160 000 , ∞ €)


Copyright © 2014-2064, Asocial Corporation. dezinfo@asocial.sk